Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 14046345



*

nr 1404 6345


Ram

innermått 30x24 cm, yttermått inklusive ram: 44x38 cm


Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 juni 2021
kl 20:07:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/6 14:28:24 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:55
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:20
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr